قشم سلام
0

از چه مسیرهای میتوان به قشم سفر کرد؟

از چه مسیر های میتوان به قشم سفر کرد؟
بازدید 35

از چه مسیر های میتوان به قشم سفر کرد؟

هتل قشم

هتل های قشم

اگر که قصد سفر به جزیره قشم را دارید، باید بدانید فرقی نمی‌کند چه سیقه‌ای دارید و با چه جمعی همسفر هستید، مطمئنا از دیدن این جزیره زیبا و اعجاب انگیز لذت خواهید برد. چه دوستدار خردی باشید یا بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی و شیفته فرهنگ و آداب جنوبی! مطمئنا جاهای دیدنی جزیره قشم شما را شگفت زده خواهند کرد.

در این مقاله از قشم سلام قصد دارین تا سراغ کاربردی ترین موضوع در سفر به قشم برویم، یعنی راه ها و مسیر های که برای سفر به قشم بهتر است بدانید و اطلاع از آنها در کیفیت سفر شما می‌تواند تاثیر گذار باشد.

در مقاله امروز از قشم سلام سعی کرده‌ایم تا به طور جامع و کامل شما را جهت انتخاب بهترین مسیر برای سفر به قشم پرداخته‌ایم. قبل از هرچیز بهتر است تا کمی درباره موقعیت جغرافیایی این جزیره بیشتر بدانید!

لطفا برای خرید بلیط لحظه آخری قشم به سایت Kish4.ir مراجعه نمایید.

موقعیت جغرافیایی جزیره رنگارنگ قشم

 

یکی از نکات جالب در رابطه با جزیره قشم این بوده که به علت وسعت آن، این جزیره به عنوان بزرگترین جزیره ایران و همچنین خلیج فارس در تنگه هرمز شناخته می‌شود. جزیره قشم متعلق به استان هرمزگان بوده و از شمال شرق، شرق و جنوب در همسایگی سه جزیره هرمز، جزیره لارک و جزیره هنگام قرار دارد.

از آنجایی که جزیره قشم جزو زمره مناطق آزاد تجاری قرار دارد، نیمی از علت محبوبیت خود را مدیون این موضوع می باشد. آزاد بودن مناطق تجاری بدان معنی بوده که مشمول هزینه های گمرک نمی‌شوند، بنابراین موضوع اجناس را می‌توانید با قیمت مناسب و تنوع بالا پیدا و خریداری کنید!

بهترین مسیرهای سفر به قشم از طریق وسایل نقلیه مختلف!

برای سفر به جزیره قشم خوشبختانه شما مسیرها و وسایل نقلیه متنوعی را پیش روی خود دارید که می‌توانید با انتخاب هر کدام به سلیقه خود به جزیره قشم سفر کنید. سفر به قشم با ماشین شخصی، سفر به قشم با کشتی از بندرعباس، پرواز مستقیم به قشم و… تعدادی از گزینه های پیش روی شما است.

طبعا با کمک نرم افزار های مانند گوگل مپ سفر رفتن بیش از پیش آسان شده است، اما باید بدانید که یک نسخه و فرمولی مشخص جهت انتخاب بهترین مسیر به سمت قشم وجود ندارد و انتخاب آن بسته به علاقه شخصی، بودجه مدنظر و… بوده که می‌توانید با مطالعه اطلاعات درج شده در این مقاله بهترین و مناسب ترین انتخاب را بسته به شرایط و بودجه خود انتخاب کنید.

سفر به قشم با ماشین شخصی

فرقی نمی‌کند که در کجای ایران قرار دارید و مبدا شما از کجاست، برای سفر به قشم به کمک ماشین شخصی شما می‌بایست خود را به بندرعباس برسانید و برای رفتن به بندرعباس می‌توانید یکی از دو راه یزد و سیرجان و یا اصفهان و شیراز را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم که اگر به مسیرهای کویری علاقه‌مند هستید از طریق راه یزد و سیرجان به قشم سفر کنید و در غیر این صورت اصفهان و شیراز انتخاب مناسب شما خواهد بود.

از چه مسیر های میتوان به قشم سفر کرد؟

موقعیت جغرافیایی جزیره رنگارنگ قشم

سفر به جزیره قشم با ماشین شخص و لندینگ کرافت ها

اگر که قصد دارید تا در جزیره قشم ماشین شخصیتان نیز همراهتان باشد، می‌بایست پس از رسیدن به بندرعباس به سمت بندر پل حرکت کنید، این مسیر کوتاه بوده و حدود نیم ساعت طول می‌کشد. پس از رسیدن به بندر شما خودروی خود را تحویل لندینگ کرافت ها(شناورهای که وسایل و بارهای مختلفی همچون خودرو را در دریا حمل می‌کنند) داده و از مناظر تا رسیدن به جزیره لافت لذت ببرید.

شرایط کاری لندینگ کرافت ها به چه صورت است؟

باید گفت که لندینگ کرافت های ساعات کاری محدودی ندارند و به طور شبانه روزی آماده خدمات رسانی به افراد هستند. پس از پرداخت هزینه مربوط به خدمات لندینگ کرافت، رسید خود را تحویل بگیرید و پس از آنکه خودروی خود را به لندینگ کرافت تحویل دادید، خودتان نیز با کمک اتوبوس های دریایی به سمت جزیره لافت حرکت کنید.

در جزیره لافت با ارائه برگه رسید، می‌توانید خودروی خود را تحویل گرفته و به سمت جزیره قشم حرکت کنید. در نظر داشته باشید که در مسیر لافت به قشم می بایست از درگهان عبور کنید.

سفر به قشم با ماشین تا بندرعباس

اگر که قصد ندارید تا خودروی شخصی خود را به جزیره قشم ببرید، بهترین کار آن بوده که در یکی از پارکینگ های مطمئن بندرعباس خودروی خود را پارک کرده و پس از سپردن خودروی خود به پارکینگ، خود شما نیز به سمت جزیره حرکت کنید. برای رفتن به جزیره قشم ابتدا می‌بایست به سمت اسکله شهید حقانی بروید و از آنجا با کمک اتوبوس های دریایی به سمت جزیره قشم بروید.

در نظر داشته باشید که ساعات کاری اتوبوس های دریایی از ساعت 6 صبح الی 11 شب بوده که اگر که شرایط جوی هوا نامساعد و طوفانی باشد، کار اتوبوس ها تعطیل بوده و مسافری را به سمت قشم نمی برند به همین جهت بهتراست پیش از سفر از فعال بودن اتوبوس ها مطمئن شوید.

سفر به قشم با ماشین شخصی و قطار

با کمک قطار می‌توانید سفر آسان با خیالی راحت را به جزیره قشم داشته باشید و نگران خستگی رانندگی تا آنجا نباشید. جهت سفر به قشم با خودروی شخصی و با کمک قطار شرایط زیر را باید داشته باشید:

– حداکثر ارتفاع خودرو  کمتر از 158 سانتی متر باشد.

– حداکثر عرض خودرو 180 سانتی متر باشد.

– همراه داشتن مدارک خودرو هنگام خرید بلیط و تهیه بلیط مخصوص حمل خودرو از دفاتر فروش بلیط قطار

اگر که خودروی شما زودتر از خودتان به جزیره قشم رسید، نگران نباشید چرا که تا 24 ساعت پس از رسید به بندرعباس، خودروی شما به طور رایگان در پارکینگی مناسب قرار می‌گیرد و بعد از گذشت این زمان بر اساس هر روز اضافه می بایست مبلغی را به جهت جریمه پرداخت کنید.

سفر با کشتی از بندرعباس به قشم

اگر که از علاقه‌مندان به سفر های دریایی و مسیرهای آبی هستید، به طور قطع سفر با کشتی از بندرعباس برای شما لذت بخش و جذاب خواهد بود.

جهت سفر با کشتی از بندرعباس به قشم می‌بایست بلیط تهیه کنید و یکی از مسیرهای زیر را طی کنید:

– بندر پل به بندر لافت قشم

– بندر شهید باهنر به قشم

-بندر شهید حقانی به قشم

بهتر است در طول سفر جلیقه نجات بپوشید و در مکان های مشخصی که ملوان و ناخدا امن اعلام کرده بنشینید.

سفر اقتصادی و کم هزینه به قشم با اتوبوس

یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راه های سفر به قشم، اتوبوس است. البته باید بدانید که اتوبوس ها شما را مستقیم به قشم نمی‌رسانند و نزدیک ترین مقصد آنها به سمت قشم بندرعباس بوده که پس از رسیدن به بندرعباس، می‌بایست به اسکله شهید حقانی رفته تا به کمک اتوبوس های دریایی به قشم بروید.

اگر که نتوانستید بلیط به مقصد بندرعباس را پیدا کنید، می‌توانید بلیطی را به مقصد بوشهر یا فارس خریداری کنید که در این صورت باید از راننده بخواهید که شما را در بندر پل پیاده کرده تا بتوانید با کمک لندینگ کرافت ها از بندر پل به بندر لافت و در نهایت به قشم بروید.

از چه مسیر های میتوان به قشم سفر کرد؟

سفر به قشم با ماشین شخصی

سفری راحت و ایمن با قطار به قشم

قطار یکی از گزینه های است که راحتی و امنیت شما را تا حد بسیاری تضمین می‌کند؛ قطار شما را تا بندرعباس همراهی کرده و در بندرعباس شما می‌بایست از طریق اتوبوس های دریایی از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری قشم بروید که یک مسیر دریایی چشم نواز و زیبا پیش روی شما خواهد بود که این سفر آرامش بخش حدود 50  دقیقه بر روی آب های خلیج فارس به طول خواهد انجامید.

سفر با هواپیما؛ سریعترین راه جهت سفر به جزیره قشم

اگر به دنبال راهی سریع برای رسیدن به جزیره قشم بدون خستگی و زحمتی باشید، قطعا سفر هوایی موردی است که مناسب شما خواهد بود.

چنانچه نتوانستید بلیط مستقیم به جزیره قشم را پیدا کنید، می‌توانید بلیط هواپیما به مقصد بندرعباس را خریداری کرده و از طریق اتوبوس های دریایی اسکله شهید حقانی بندرعباس خود را به جزیره قشم برسانید.

در انتها

هر کدام از مسیرهای بالا معایب و مزایای خود را دارند که با در نظر گرفتن هر کدام از آنها می‌توانید موردی را که مناسب برای شما است را انتخاب کنید. برای مثال سفر با ماشین شخصی به قشم رفت و آمد شما را آسان خواهد کرد اما از سمتی حمل با لندینگ کرافت ها هزینه بر و زمان بر هستند.

جهت ورود به قشم از راه بندرعباس بهتر است در خاطر داشته باشید که باید خود را از طریق ون یا تاکسی به اسکله شهید حقانی برسانید، در این اسکله اتوبوس های دریایی تا اسکله شهید ذاکری جزیره قشم شما را همراهی خواهند کرد؛ نکته ای که باید در خاطر داشته باشید این است که اتوبوس های دریایی از صبح تا شب فعال هستند مگر آنکه شرایط جوی و آب و هوا نامساعد و طوفانی باشد. علاوه بر انتخاب مسیر مناسب برای سفر به قشم، بهتر است تا به آب و هوای جزیره قشم نیز توجه داشته باشید، قشم جزیره‌ای جنوبی بوده و آب و هوایی گرم و شرجی داشته و به همین علت بهترین زمان سفر به قشم در آب هوای خنک آن بوده که در فصل پاییز شاهد آن خواهید بود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *