قشم سلام
0

زندگی در قشم چگونه است؟

زندگی در قشم چگونه است؟
بازدید 258

زندگی در قشم چگونه است؟

یکی از جزایر جنوبی که چندسالی است که در بین گردشگران و مسافرانی که جنوب را به مقصد تفریحی خود انتخاب میکنند معروف شده است قشم بوده که یکی به عنوان بزرگترین جزیره ایران نیز شناخته میشود، جزیره قشم نیز به مانند جزیره کیش، دارای آرامشی بی وصف بوده همراه با زیبای های تمام نشدنی که در جای جای این جزیره به چشم میخورد. سفر به این جزیره ممکن است که شما را به فکر زندگی در آن بیاندازد و به مهاجرت به این جزیره فکر کنید؛ اما اینکه زندگی در این جزیره به چه صورت خواهد بود و  اینکه بهترین محله های زندگی در قشم کجاست و دیگر سوالاتی که ممکن است برایتان پیش بیایید را میتوانید در این مقاله از قشم سلام به دنبال یافتن پاسخ آنها باشید؛ در این مقاله از قشم سلام ما به سراغ بررسی زوایای مختلف زندگی در جزیره قشم رفته ایم پس اگر قصد مهاجرت به این جزیره را دارید تا انتها این مقاله از قشم سلام همراه ما باشید.

آب و هوای قشم چطور است؟

در کل دو نوع عکس العمل به این موضوع وجود دارد یا برای بسیاری تعجب برانگیز است که چطور آب و هوا میتواند تاثیر گذار باشد و یا دسته دیگر که اول از همه چیز به دنبال دانستن شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظرشان هستد؛ فرقی نمیکند جزو کدام دسته باشید، اگر که قشم را برای زندگی انتخاب کرده اید باید خودتان را برای آب و هوای گرم و شرجی آماده کنید. دمای کلی جزیره قشم در گرمترین حالت خودش 46 درجه سانتی گراد و در سردترین حالت خودش 16 درجه سانتی گراد بوده که باید در فصل های گرم سال رطوبت و شرجی را نیز در نظر داشته باشید که این موضوع ممکن است تا برای بسیاری از افراد زندگی در قشم را سخت کند، اما جای نگرانی نیست چرا که بعد از مدتی به این آب و هوا عادت خواهید کرد!

هزینه اجاره خانه در قشم چگونه است؟

جزیره قشم به نسبت همسایه های خودش، مثل جزیره کیش، بسیار ارزان تر بوده و فرقی نمیکند که به دنبال خرید خانه در قشم هستید یا اجاره خانه در قشم، قیمت ها در قشم بسیار مناسب هستند. در واقع یکی از مزیت های این جزیره قیمت پایین خانه در آن است.

البته باید گفت که به دلیل افزایش مهاجر به جزیره در چند سال اخیر شاهد کمی افزایش قیمت مسکن به نسبت گذشته در این جزیره بوده ایم. اما به طور کل به نسبت دیگر مناطق از قیمت پایین تری برخوردار است. در ادامه به معرفی محله های جزیره قشم بدون در نظر داشتن قیمت خانه در آنها پرداخته ایم.

– شهرک سام

– شهرک زال

– شهرک گلستان

– شهرک نریمان

– شهرک دلگشا

– دهکده ساحلی

– هرک بهارستان

– شهرک بوستان

– شهرک تولا

زندگی در قشم چگونه است؟

تفریحات قشم

بهترین منطقه برای زندگی در قشم

به طور کل اگر بخواهیم که مناطق قشم را به دو قسمت کلی تقسیم کنیم میتوانیم به دو قسمت گران ترین منطقه ها که شامل مناطق سام، نریمان و زال می‌شوند و در دسته دیگر به ارزان ترین مناطق قشم که در بین محله های قشم در سیستان و بلوچستان واقع شده است تقسیم کنیم.

اگر قصد تهیه خانه در مناطق نریمان، زال و سام را دارید باید این را در نظر داشته باشید که این مناطق از مراکز خرید قشم کمی دور هستند و برای رسیدن به مرکز شهر می بایست از تاکسی استفاده کنید. همچنین شهرک سیستان شهرکی نوساز بوده اما در یکی از دورترین نقاط شهر قرار گرفته است. با اینکه در این منطقه امکاناتی مانند سوپر مارکت وجود دارد اما دیگر امکانات رفاهی مانند رستوران تنوع چندانی به نسبت مناطق مرکزی شهر ندارند؛ اما قیمت پایین در این منطقه میتواند از دلایل مثبت خرید یا اجاره خانه در آن باشد. شهرک بوستان نیز به مانند شهرک سیستان جزو مناطق تازه ساخت بوده و کمی از مرکز شهر فاصله دارد اما باز هم جزو گزینه های مناسب جهت اجاره و یا خرید خانه در قشم محسوب میشود.

بهترین شغل در قشم چیست؟

جزیره قشم از نقاط توریستی و گردشگری در ایران بوده و جای تعجبی نیز ندارد که بیشتر درآمد ساکنین این جزیره از طریق توریست و گردشگری است چرا که سالیانه تعداد کثیری از مسافران و گردشگران تصمیم به سفر به این جنوبی را میگیرند. شغل های که مربوط به حوزه گردشگری و توریست میشوند یکی از بهترین شغل های است که میتواند در نظر داشته باشید؛ همچنین که در این جزیره بیش از 100 واحد صنعتی فعال وجود داشته که میتوانید بر روی آنها نیز حساب کنید. وجود این واحد های صنعتی از دیگر مزیت های این جزیره برای کسانی است که تصمیم به مهاجرت به این جزیره میگیرند، محسوب میشود.

زندگی در قشم چگونه است؟

حمل و نقل در قشم

حمل و نقل در قشم

مانند دیگر شهرها جهت حمل نقل در قشم از تاکسی و ماشین شخصی استفاده می‌شود که تنها گزینه شما جهت جا به جایی در این جزیره محسوب میشوند چرا که در جزیره قشم خبری از مترو، اتوبوس و… نیست. اگر که ماشین شخصی داشته باشید نیازی به نگرانی بابت رفت و آمد نخواهید داشت. در غیر این صورت هم جایی نگرانی نیست چرا که تاکسی ها همیشه در دسترس شما هستند و میتوانید همواره به روی آنها حساب کنید. علاوه بر آژانس و اسنپ، تاکسی های خطی نیز وجود دارند که گزینه ای مناسب تر و ارزان تر جهت جا به جایی در قشم هستند.

آب و برق در قشم

این موضوع را بیشتر باید با اهالی منطقه ای که قرار است در آن خانه اجاره کنید و افراد بومی مشورت کنید اما به طور کل باید در نظر داشته باشید تامین آب و برق در قشم چندان بی مشکل نبوده و چالش های خود را به همراه دارد و ممکن است در طول زمان زندگی در جزیره قشم با مشکلات قطعی آب و برق مواجه شوید. به همین جهت بهتر است تا از قبل تحقیقات لازم را انجام دهید.

مراکز دانشگاهی در قشم

در این جزیره مراکز دانشگاهی مختلفی وجود دارد که میتوانید در هرکدام از آنها مشغول به تحصیل شوید. از جمله دانشگاه های که در جزیره قشم وجود دارند میتوان به دانشگاه بین المللی هرمزگان، دانشگاه آزاد قشم، دانشگاه پیام نور، دانشگاه بین المللی شهید بهشتی، دانشگاه صنعت آب و برق، مرکز بین المللی رشد قشم و همچنین مویی آموزش عالی قشم که با همکاری دانشگاه کارلتون کانادا مشغول فعالیت است، اشاره کرد. همچنین باید به مراکز تحقیقاتی همچون باغ موزه گیاه شناسی، واحد تاکسیدرمی جزیره، پارک زیست فناوری خلیج فارس و… اشاره کرد.

زندگی در قشم چگونه است؟

مراکزخرید قشم

بازار های قشم

از دیگر مزیت های زندگی در جزیره قشم بازار های این جزیره بوده که از نقاط قوت و دلایل اصلی است که بسیاری از مسافران را به این جزیره می‌کشاند است. از آنجایی که جزیره قشم یک منطقه آزاد بوده تمامی اجناسی که به این جزیره وارد می شوند بدون گمرک بوده‌اند که همین موضوع باعث کاهش قیمت اجناس به نسبت دیگر شهرهای ایران میشود. برای آشنایی با مراکز خرید قشم میتوانید مقاله مراکز خرید قشم را مطالعه کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله از مجله گردشگری قشم سلام تلاش کردیم تا به طور جامع به تمام زوایایی زندگی در جزیره قشم بپردازیم، حال میتوانید با در نظر داشتن مزایا و معایب زندگی در این جزیره خودتان تصمیم بگیرید که آیا حاضرید تا در این جزیره زیبا و دوست داشتنی زندگی کنید یا خیر!

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *