قشم سلام
0

10 مورد از جاهای دیدنی قشم

10 مورد از جاهای دیدنی قشم
بازدید 68

10 مورد از جاهای دیدنی قشم

جزیره قشم بزرگترین جزیره در ایران بوده که دارای جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیاری است، اما نکته حائز اهمیت در رابطه به این جاذبه های دیدنی این است که جاذبه های دیدنی قشم یا به بیان دیگر عجایب جزیره قشم، نه تنها در ایران بلکه در در جهان نیز جزو عجایب محسوب می شوند؛ منحصر به فردی این شگفتی ها به حدی است که نه تنها  نظیری در دنیا ندارند که برخی از آنها نیز ثبت جهانی شده‌اند! همراه قشم سلام  باشید تا به سراغ معرفی بی نظیرترین مکان های جزیره قشم برویم.

در بین مواردی که قرار است در ادامه به آنها بپردازیم چند جا از مابقی جالب تر و عجیب تر است؛ در ابتدا نیز باید به شما بگوییم که جهت بازدید از این مکان ها دو راه پیش روی شما است؛ یا می‌توانید گشت کامل جزیره و تور قشم گردی را رزرو کنید تا به خیالی راحت یک روز را به گردش در قشم بپردازید و یا خودتان ماجراجویی را شروع کنید و به هرکدام از جاهایی که خواستید تک به تک بروید.

اگر انتخاب شما راه دوم بود، بهتر تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا این مکان را همراه با موقعیت مکانی و توضیحات به شما معرفی کنیم.

برای شروع نیز مسیر پیشنهادی ما مسیر شرق به غرب بوده که اغلب تور های محلی نیز همین مسیر را پیش می روند که در ادامه مکان های که قرار است ببینید را به ترتیب معرفی کرده‌ایم:

10 مورد از جاهای دیدنی قشم

غار خربیس قشم

1- غار خربس قشم

غار خربس جزیره قشم مکانی است که شما میتوانید آثار اولیه تمدن را در آن مشاهده نید، این غار مکانی بود که نخستی انسان های زمین یعنی ماده ها درون آن سکونت داشتند و این را از روی سنگ تراشی درون غار خواهید فهمید. هنگامی که وارد غار میشوید تصویرهای را که در طول تاریخ هر قوم و قبیله ای که در آنجا سکونت داشته‌اند و به یادگار گذاشته اند را خواهید دید. این غار جزو از کهن ترین مکان ها در دنیا بوده که انسان ها در آن سکونت داشته اند، غار خربس دارای بخش های مختلفی بوده که مهم ترین و بزرگترین بخش آن سالنی بوده که به جهت عبادت از آن استفاده می شده که طبق گفته ها برای سالیان طولانی محلی جهت پرستش ایزدمهر باستان بوده است.

آدرس غار خربس: 15 کیلومتری قشم، نزدیکی روستای خربس و روستای رمچاه

2- دره ستارگان قشم

پس از بازدید از غار خربس، در ادامه مسیر به سوی روستای شیب دراز پیش می‌رویم و پس از حدود 5 کیلومتر به سمت راست پیچیده و پس از رد کردن روستای برکه  خلف به ورودی دره ستارگان خواهید رسید. از ورودی دره ستارگان تا خود دره مقداری راه است؛ نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که اصلا تنها به آنجا نروید و حتما با کسی که به پیچ و خم و راه های ورود و خروج آن آشنا است به بازدید دره ستارگان بروید چرا که خطر سقوط، گم شد یا.. وجود دارد؛ در کل تنها رفتن به این مکان ابدا توصیه نمیشود.

طبق عقیده مردم محلی این دره به علت برخورد شهاب سنگ و یا ستاره است که چنین شکل و شمایلی دارد و البته عده ای دیگر نیز معتقدند که این منطقه در اثر فرونشست و فرسایش خاک است که پدیدار شده است.

همچنین مردم محلی این منطقه را دره ارواح نیز می داند و از رفتن به آن در شب خودداری میکنند، اما این موضوع ممکن است به سبب پیچیدن باد درون حفره های این دره و به وجود آمدن اصوات باشد.

آدرس دره ستارگان: ضلع شمالی جزیره قشم، نزدیکی روستایی برکه خلف

10 مورد از جاهای دیدنی قشم

دره ستارگان قشم

3- جزیره ناز قشم

پس از بازدید از دره ستارگان زمان آن است که به جاده اصلی بازگردیم به سمت غرب و روستای شیب حرکت کنیم؛ پس از حدود 10 کیلومتر در سمت چپ شما ساحل زیبای جزیره ناز قابل رویت بوده از جاذبه های اسرارآمیز جزیره قشم است. این موضوع نیز به این علت است که هنگام جزر دریا آب به حدی پایین می آید که میتوانید تا رسیدن به جزیره ناز قدم بزنید چرا که مسافت بین دو جزیره خشک می‌شود اما چند ساعت کافی است تا اوضاع عوض شود و آب تا دو متر بالا بیاید و برای طی این مسیر دست به دامن قایق شوید.

ساحل ناز از زیباترین ساحل های جزیره بوده که پیشنهاد می‌کنیم تا حتما از آن دیدن کنید، دریایی شفاف و ساحلی پر از شن های سفید و طلایی در کنار آلاچیق های به سبک مناطق استوایی با سایه بان های برگ نخل از زیبا ترین تصاویری است که می‌توانید در ساحل این جزیره آن را زندگی کنید.

همچنین می‌توانید در ساحل آن شتر سواری و عکاسی انجام دهید و اگر هم دوست داشته باشید طرح ها و نقش های حنا را که توسط بانوان محلی هنرمند انجام میشود را با یادگار از این جزیره بزنید.

آدرس جزیره ناز: 22 کیلومتری قشم

4- ساحل لاکپشت ها

در مسیر روستای شیب درست قبل از رسیدن به روستا تابلوهایی را با مضمون محیط محافظت شده و ورود ممنوع مشاهده خواهید کرد؛ این جا همان جایی است که لاک پشت های پوزه عقابی که نوعی نادر از گونه های لاک پشتی هستند جهت تخم گذاری به این محل می آیند.

این لاک پشت ها برای محیط زیست و هم برای محلیان و همینطور محیط بانان بسیار با ارزش هستند. چنانچه که در فصل تخم گذاری لاک پشت ها به جزیره قشم سفر کردید  ابدا از 10 کمتر به این موجودات نزدیک نشوید.

10 مورد از جاهای دیدنی قشم

ساحل لاکپشت ها قشم

5- جنگل های حرا قشم

در ساحل شمالی جزیره قشم جنگل های حرا واقع شده اند که به نوعی جنگل های معلق روی آب محسوب می‌شوند و از بزرگترین جنگل های حرا در مناطق جنوب کشور هستند.

ریشه درختان توانایی تبدیل آب شور به شیرین را دارند و به همین دلیل در برابر آب دریا مقاومند. این جنگل ها به گونه ای هستند که هنگام جذر تبدیل به جنگلی با درختانی پر می‌شوند و در زمان مد این درخت ها تبدیل به بوته های معلق بر روی آب می‌شوند که مانند جزیره ناز به هنگام جزیره میتوان در بین این جنگل قدم زد و هنگام مد میبایست با قایق به گشت زنی در آن بپردازید.

پیشنهاد میکنیم تا حتما از این منطقه زیبا دیدن کنید.

آدرس جنگل حرا: شهرک جدید گورزین، جاده جنگل حرا

10 مورد از جاهای دیدنی قشم

6- کارگاه های لنج سازی قشم

پس از حدود 10 کیلومتر از مسیر به سمت روستای چاهو، در سمت راست جاده  کارگاه های لنج سازی را می توانید ببینید که با گرفتن اجازه میتوانید وارد شده و از لنج های در حال ساخت دیدن کنید.

باید بدانید که ساخت هر لج به صورت سنتی و دستی چندین سال زمان می برد و قیمت بسیار بالای نیز دارند چرا که سالها طول میکشد تا هر تکه چوب را شکل داده و سوار هم کنند.

7- تنگه چاهکوه قشم

پس از طی کردن جاده شمالی جزیره در مسیر شرق به غرب به سمت روستای چاهو شرقی میرسید که با پرس و جو از بومیان به جاده ای که منتهی به تنگه چاهکوه است خواهید رسید که یکی از بی نظیرترین جاذبه های دیدنی جزیره قشم می باشد؛ پس از گیت ورودی حدود 15 دقیقه را باید به سمت تنگه چاهکوه  پیاده روی کنید.

این تنگه طی هزاران سال با چک خوردن و فرسایش زمین به جود آمده و مکانی زیبا جهت عکاسی محسوب می‌شود. همچنین این تگه دارای چاه های بسیاری است که در آن آب های شیرین بارا جمع میشود که در گذشته مردم محلی جهت شرب از این آب ها استفاده می کردند.

8-جزیره هرمز

صد درصد نام جزیره هرمز را شنیده اید! برای بازدید از جزیره هرمز می بایست یک روز خود را از صبح اول وقت اختصاص دهید.

هرمز بدون شک یکی از زیباترین جزایر ایران بوده میتواند هیجان سفر شما را دو چندان کند. دریایی آبی در کنار ساحل به رنگ خونش به تنهایی یکی از منحصر به فرد ترین مناظری است که می توانید در طول سفرتان مشاهده کنید که خود یکی از دلایلی است که بیشتر مسافران اقدام به رزرو تور قشم می‌کنند تا به گشت و گذار در این منطقه زیبا بپردازند.

10 مورد از جاهای دیدنی قشم

جزیره هرمز

9-جزیره هنگام

برای بازدید از جزیره هنگام می بایست نصف یک روز خود را خالی کنید؛ جزیره هنگام دارای چهره ای بومی و سنتی بوده و میزبان دلفین های بازیگوش در حیات وحش زیبایی خودش است، نخلستان های دیدنی، کوه های آهکی و سواحل زیبای آن یکی از دلایلی مسافران و گردشگران بسیاری را به سمت این جزیره می کشاند.

در این جزیره هیچ خبری از هیاهوی شهری و ماشین نبوده و مردم مهمان نواز این منطقه پذیرای شما هستند تا خاطرات و لحظات به یاد ماندنی را در این جزیره تجربه و به یاد داشته باشید.

آدرس جزیره هنگام: اسکله کندالو، به کمک قایق های اسکله میتوانید به جزیره هنگام بروید؛ فاصله جزیره تا قشم 45 دقیقه است

10- پاساژگردی و خرید از مراکز خرید قشم

خرید در قشم یکی از دلایل اصلی اکثر مسافران و گردشگران عازم به این جزیره بوده که این موضوع نیز به دلیل منطقه آزاد بودن این جزیره جنوبی است که این امکان را به افراد می دهد تا کالاهای مختلف را با قیمت ها ارزان خریداری کنند.

برای آشنای با مراکز خرید قشم و بازارهای آن میتوانید این مقاله را مطالعه کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *