قشم سلام
0

8 تا از بهترین مراکز غواصی جزیره قشم

8 تا از بهترین مراکز غواصی جزیره قشم
بازدید 80

8 تا از بهترین مراکز غواصی جزیره قشم

اگر که به جزیره قشم سفر کرده اید و یا عازم این مقصد گردشگری جنوبی هستید؛ پیشنهاد میکنیم که اصلا تجربه غواصی در آبهای زیبا و شگفت انگیز این جزیره را از دست ندهید؛ غواصی در جزیره قشم یکی از تفریحات پرطرفدار و مهیج آبی بوده و شهرت آن به قدری است که بسیاری از افراد را به سوی خود میکشاند. این موضوع نیز به حدی گسترش پیدا کرده است که کلوپ ها مراکز مختلفی جهت آموزش غواصی در قشم وجود دارند.

از آنجایی که جزیره قشم یکی از بزرگترین جزایر ایران بوده طبیعی است که در آن ساحل های مختلف و بسیاری همراه با سایت های غواصی زیادی وجود داشته باشد که هرکدام تجربه یه غواصی منحصر به  فرد و خاص را به شما ارائه می کنند. در این مقاله از قشم سلام قصد داریم تا سایت های غواصی جزیره قشم را به شما معرفی کنیم.

غواصی در سایت ساحل زیتون قشم

این مجموعه غواصی که در یکی از معروف ترین پارک های ساحلی قشم یعنی پارک ساحلی زیتون قرار گرفته است، از بی نظیرترین سایت های غواصی در قشم محسوب می شود. عمق این سایت غواصی بین 2 الی 6 متر بوده که میتوانید در آن به غواصی مشغول شوید، گفتنی است که جریان آب در این سایت غواصی به نسبت دیگر سایت های غواصی بسیار ملایم و آرام است.

همچنین باید گفت که در این سایت غواصی شما میتوانید دوره های کامل غواصی را در صورت تمایل بگذرانید و مدرک Try Scuba  را به راحتی از سوی آژانس SSI دریافت کنید. میزان عمق ارائه شده در این مجموعه برابر با 55 متر بوده و مدت زمان غواصی بین 15 الی 20 می باشد. حداقل محدوده سنی برای غواصی 8 سال بوده و در هنگام غواصی در اعماق این سایت از خلیج فارس انواع آبزیانی همچون طوطی ماهی، هامور، ماشه ماهی، پروانه ماهی، فرشته ماهی، آنجل، جعبه ماهی، بز ماهی و… را مشاهده خواهید کرد.

سایت غواصی تخت جمشید قشم

کلوپ تخت جمشید از دیگر سایت های غواصی در قشم بوده که از مهم ترین مراکز غواصی در قشم محسوب میشود. این سایت غواصی در نزدیکی سایت غواصی زیتون قشم قرار گرفته و درست روبروی پلاژ آقایان قشم مستقر است. این سایت غواصی صخره های متعددی را در خود دارد که مناظر شگفت انگیز و زیبایی را پدید آورده اند؛ نکته جالبی که در رابطه با این سایت غواصی وجود دارد این بوده که این سایت غواصی از دیگر سایت های غواصی قشم فاصله بسیاری داشته و همین موضوع باعث آن شده تا گونه های جانوری و به طور کل دنیایی زیر آب این سایت غواصی به نسبت دیگر سایت ها و کلوپ های غواصی قشم منحصر به فرد و متفاوت باشد. این سایت غواصی عمقی بین 6 الی 8 متر دارد و دید شما هنگام غواصی در آن بین 2 الی 6 متر متغیر خواهد بود. جریان آب در سایت غواصی تخت جمشید قشم نیز آرام و ملایم است.

سایت غواصی دوبه قشم

در نزدیک روستای سوزا قشم یکی از خاص ترین و منحصر به فرد ترین سایت های غواصی قشم قرار گرفته که پیشنهاد می شود تا حتما از آن دیدن کنید. در این سایت میتوانید تا عمق 22 متری دریا را کشف و غواصی کرده و همچنین با بارکودا های بسیار بزرگی که در این سایت وجود دارند شنا کنید. میزان دید شما در این سایت بین 3 تا 10 متر بوده و جریان آب در آن متوسط میباشد.

8 تا از بهترین مراکز غواصی جزیره قشم

غواصی در قشم

سایت غواصی باغ مرجانی یا اسپرینگی قشم

در فاصله 16 متری از سواحل قشم سایت غواصی اسپرینگی یا باغ مرجانی قشم قرار گرفته که در این سایت به راحتی امکان این را دارید که تا عمق 48 متری از دنیایی زیر آب را جستجو کنید. سایت باغ مرجانی دارای یک دشت مرجانی وسیع بسیار زیبا بوده که بسیار اعجاب انگیز و جذاب است. عمق این سایت بین 38 الی 48 متر بوده و میزان دید شما بین 15 الی 25 متر است. گفتنی است که جریان آب در این سایت بسیار تند و شدید می باشد و غواصی در این سایت به افراد مبتدی و غواصان کم تجربه توصیه نمیشود.

از گونه های جانوری که در این سایت میتوانید ببینید مرجانی های بادبزنی، شیر ماهی، کوسه ماهی، ماهی هامور، اسب دریایی و سفره ماهی هستند که به نسبت دیگر سایت های غواصی قشم متفاوت هستند.

سایت غواصی جزایر ناز قشم

سایت غواصی جزار ناز یکی از بهترین مکان ها جهت غواصی در قشم محسوب می شود که علاقه‌مندان به غواصی میتوانند از این سایت غواصی زیبا در قشم دیدن کنند؛ عمق سایت غواصی جزایر ناز قشم بین 2 الی 5 متر بوده و میزان دید در آب هنگام غواصی بین 5 الی 10 متر میباشد و جریان آب در این سایت غواصی آرام و ملایم می باشد.

از گونه های جانوری که در این سایت غواصی با آنها روبرو خواهید شد میتوان به شقایق دریایی، دلقک ماهی، گربه ماهی، منقار ماهی و… اشاره کرد. همچنین میتوانید در سواحل این سایت غواصی از لاک پشت های دریایی نیز دیدن کنید.

سایت غواصی دره ستاره ها

این سایت غواصی را از روی اسمش قضاوت کنید چرا که درست همان چیزی است که قرار است با آن مواجه شوید، در سایت غواصی دره ستاره خبری از گونه های مختلف ماهی ها و آبزیان گوناگون نبوده و به جای آن شما با انواع ستاره های دریایی بی نظیر و زیبای نایاب مواجه خواهید شد.

عمق سایت غواصی دره ستاره های 12 الی 20 متر بوده دید در آن 10 متر تخمین می شود. جریان آب در این سایت غواصی کمی تند بوده و اگر غواص حرفه ای هستید پیشنهاد می کنیم تا حتما از این سایت غواصی در قشم دیدن کنید.

سایت غواصی سکوی نفتی قشم

داستان به وجود آمدن این سایت غواصی به این صورت است که چند سال پیش به علت یک طوفان دریایی یک سکوی نفتی اماراتی مبدا خودش را به مقصد نزدیک ترین ساحل به خود که ساحل پلاژ سیمین قشم می شود ترک میکند و با وجود تلاش های بسیار جهت نجات آن، همانجا می ماند و تبدیل به محیطی جهت زندگی موجودات دریایی و آبزیان مختلف می شود.  عمق این سایت غواصی 10 متر بوده و میدان دید غواصان نیز برابر با 10 متر تخمین می شود، جریان آب در این سایت غواصی متوسط بوده و از انواع گونه های جانوری سایت غواصی سکوی نفتی قشم میتوان به پروانه ماهی، ماهی ملوان، ساردین، خفاش ماهی، ماهی هامور، خرگوش دریایی و اسکات اشاره کرد.

سایت غواصی جرثقیل مغروق قشم

اگر که به ارتباط سایت جرثقیل مغروق با سایت غواصی سکوی نفتی فکر نکرده باشید باید بگوییم که این سایت غواصی نیز مانند سایت غواصی سکوی نفتی یک سایت مصنوعی بوده که به واسطه سقوط دکل نفتی در آب ایجاد شده است. عمق این سایت غواصی بین 5 الی 10 متر بوده و میزان دید غواصان بین 3 الی 7 متر میباشد. جریان آب در این سایت متوسط بوده و از گونه های جانوری که در این سایت با آنها مواجه خواهید شد میتوان به طوطی ماهی، پروانه ماهی، جعبه ماهی، ماهی ملوان و ماهی تنودی برانچ اشاره کرد.

در آخر

غواصی یکی از تفریحاتی است که قطعا تجربه آن برای هر کسی لذت بخش بوده و سرگرمی است که میتواند شما را با دنیای جدید و زیبای درون آب و موجودات ساکن در آن آشنا کند و اجازه جستجو در دنیای آنها را به شما بدهد. در این مقاله از قشم سلام تلاش کردیم تا شما را با سایت های غواصی جزیره قشم آشنا کنیم تا بتوانید به راحتی از بین آنها بهترین مورد را جهت غواصی در قشم انتخاب کنید. امیدوارم مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد.لطفا برای خرید بلیط لحظه آخری قشم و تور لحظه آخری قشم به سایت کیش آنلاین مراجعه نمایید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *